Konkurs na najpiękniejsze aranżacje z użyciem płytek ceramicznych został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 r. przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i poznańską firmę CAD Projekt K&A – producenta popularnych programów do projektowania wnętrz. Odbywa się w ramach konkursu dla producentów i dystrybutorów płytek ceramicznych PERŁY CERAMIKI UE, organizowanego od piętnastu lat przez czasopismo. Mogą brać w nim udział architekci i projektanci wnętrz – użytkownicy programów CAD Decor PROCAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek zarówno początkujący, jak i będący już profesjonalistami. Udział w konkursie to nowe doświadczenia, możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami wzorniczymi płytek ceramicznych, promowania własnej pracowni, jak również atrakcyjne nagrody.

Co roku, specjalnie dla uczestników konkursu przygotowywane wyjątkowe bazy Perły Ceramiki UE. Spośród zaprezentowanych w nich płytek architekci i projektanci wybierają trzy kolekcje, które otrzymają zaszczytny tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor”. Następnie tworzą PROJEKT WNĘTRZA z użyciem płytek z tych baz.

W ubiegłym roku zadanie konkursowe dla projektantów polegało na przygotowaniu aranżacji mieszkania o pow. 66 m2 lub biura o pow. 55 m2, z wykorzystaniem płytek ceramicznych nagrodzonych tytułem Perła Ceramiki UE 2018Perła Ceramiki Dystrybutorów 2018 oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2018. Bazę płytek ze wszystkimi kolekcjami znajduje się m.in. tutaj.

Podczas uroczystej Gali podsumowującej konkurs PERŁY CERAMIKI UE 2018 zaprezentowano nie tylko “perłowe” kolekcje płytek ceramicznych, ale również wygrane projekty wnętrz.

Laureaci „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor 2018”:

• I nagroda –Albert Greczkowski, Tarnów

• II nagroda –Łukasz Dzierżyński, Mińsk Maz.

• III nagroda – Samanta Michalewicz, Zielona Góra

Gratulujemy i razem z Wami czekamy na nowe wyzwania :)!